درباره مسابقات

مسابقات فوتسال جام انفورماتیک، به منظور گسترش فرهنگ ورزش و روحیه همکاری و همدلی بین اعضای خانواده صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات و در راستای مسئولیت های اجتماعی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، همه ساله توسط دبیرخانه سازمان برگزار می شود.

پیشنیه برگزاری مسابقات فوتسال جام انفورماتیک به سال 1379 در زمان انجمن شرکت های انفورماتیک ایران برمیگردد.

این مسابقات با ادغام انجمن شرکت های انفورماتیک ایران در سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، تداوم یافت و تا کنون 17 دوره آن برگزار شده است و دوره هجدهم نیز در حال برگزاری است. از زمان شروع به کار دوره ششم فعالیت سازمان، تا کنون دو دوره این مسابقات (دوره های شانزدهم و هفدهم) توسط دبیرخانه سازمان برگزار شده است. هفدهمین دوره مسابقات فوتسال جام انفورماتیک در سال 1401 همزمان با اولین سال ثبت روز فناوری اطلاعات در تیرماه، مصادف با زادروز دانشمند بزرگ ایرانی و پدر دانش انفورماتیک، محمدبن موسی خوارزمی، با پوشش خبری گسترده برگزار شد.

همه ساله، برای برگزاری مسابقات فوتسال جام انفورماتیک، کمیته های «عالی نظارت» و «فنی، اجرایی و برگزاری» به شرح زیر تشکیل می شود:

الف: کمیته عالی نظارت بر مسابقات: که وظیفه آن اعلام فراخوان، تدوین و اجرای دقیق آیین نامه و نیز رسیدگی به شکایات واصله و صدور آرای تخلفات است، متشکل از آقایان علیرضا کشاورز جمشیدیان (دبیر سازمان)، شهرام زندیه وکیلی (رییس کار گروه ورزش سازمان) و مهرداد ذولفقاریان (پیشکسوت فوتسال و از اعضای هیئت مدیره ادوار سازمان)

ب: کمیته فنی، اجرایی و برگزاری مسابقات: که وظیفه آن اطلاع رسانی، ثبت نام، کنترل مدارک، داوری، تدارکات و برگزاری مسابقات است، متشکل از آقایان شهرام زندیه وکیلی، فرامرز شمس، حسین تبریزی و سعدی رحیمی به عنوان تیم برگزاری، و آقای کامبیز مهاجر به عنوان مسئول فنی و اجرایی، با هدف ارائه مشاوره و تعیین دستورالعمل های مربوط به بازی ها و رصد تخلفات احتمالی است.

بدیهی است در صورت بروز هرگونه مشکل در روند برگزاری مسابقات، موضوع ابتدا در کمیته فنی، اجرایی و برگزاری مطرح شده، و سپس برای اخذ تصمیم نهایی و صدور رأی به کمیته عالی نظارت بر مسابقات ارجاع می شود.

در هفدمین دوره مسابقات فوتسال جام انفورماتیک که با عنوان یادواره روز فناوری اطلاعات از روز پنجشنبه مورخ 1401/4/2 آغاز و تا روز پنجشنبه، مورخ 1401/5/6 ادامه داشت، 24 تیم از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران شرکت کردند و در نهایت، تیم فوتسال شرکت تجارت الکترونیک پارسیان به مقام قهرمانی دست یافت.

ارتباط سریع

برای ارسال گزاراشات شخصی خود از مسابقات و حواشی آنها، با ما در ارتباط باشید. تیم پشتیبانی وبسایت، محتوای مفید را به سرعت پردازش کرده و در داخل وبسایت قرار می دهد.

حامی این دوره از مسابقات گروه مانیا

P